دوره های آموزشی یوکسیم

آموزش طراحی آیکون سکه در فتوشاپ How to design a coin icon in photoshop

آموزش طراحی آیکون سکه در فتوشاپ
امتیاز: 5 از 4 رای
دریافت

با استفاده از نرم افزار فتوشاپ (Photoshop) می توانید آیکون های بسیار زیبایی را طراحی کنید. در این آموزش از تیم یوکسیم، ما آموزش طراحی یک آیکون فلت سکه را برای شما آماده کرده ایم. طراحی این آیکون با استاندارد ترین روش طراحی آیکون در فتوشاپ انجام میشه که بصورت وکتور بوده و در آخر بدون افت کیفیت، به هر سایزی که بخواهید می توانید آن را تغییر دهید. برای انجام این آموزش بهتره که تا جایی با بخش ابزار ها و لایه های فتوشاپ آشنایی داشته باشید.

شما می توانید برای مشاهده کیفیت بالاتر این آموزش به کانال های ما در سایت های اشتراک ویدیو مراجعه کنید. اگر هرگونه سوالی در رابطه با این آموزش دارید، آن را از طریق بخش دیدگاه های همین صفحه با ما در میان بگذارید.

مراحل طراحی آیکون سکه در فتوشاپ

  1. یک پرونده جدید در سایز ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل ایجاد کنید و رنگ زمینه را به رنگ سبز #۹۳C933 تغییر دهید.
  2. از بخش ابزار ها Elipse Tool را انتخاب کنید و یک دایره در سایز ۳۰۰ در ۳۰۰ پیکسل با رنگ زرد #FEE505 بکشید.
  3. روی لایه دایره ای که ساختید کلیک کنید و دکمه های Ctrl + J را بزنید تا یک کپی از آن گرفته شود.
  4. بر روی لایه دایره کپی شده کلیک کنید و دکمه های Ctrl + T را بزنید تا امکان تغییر سایز برای شما فعال شود. دکمه های Shift + Alt را نگه دارید و سایز دایره جدید را کمی کوچک تر کنید. رنگ دایره را نیز به زرد پررنگ #FFB400 تغییر دهید.
  5. ابزار Type را انتخاب کنید و یک حرف، عدد یا نماد را تایپ کنید. سایز مناسب برای نوشته خود انتخاب کنید و رنگ آنرا به رنگ زرد با کد #FEE505 تغییر دهید.
  6. بروی لایه دایره دوم دو بار کلیک کنید. در پنجره باز شده گزینه Inner Shadow را فعال کنید. در این صفحه رنگ سایه را به سیاه با کد #۰۰۰۰۰۰ تغییر دهید، Blend Mode را بروی Overlay قرار دهید، Angle را بروی ۱۳۵، Distance بروی ۱۰ و Size را بروی ۰ تنظیم کنید. دکمه OK را بزنید.
  7. بروی لایه متنی که نوشتید دو بار کلیک کنید و همین تنظیمات بالا را این بار در Drop Shadow این لایه انجام دهید.
  8. ابزار Rounded Rectangle را انتخاب کنید و زیر تمامی لایه ها یک شکل مستطیل با Radius بالای ۵۰۰ (بسته با سایز دلخواهی که آیکون را طراحی می کنید این عدد را بالا ببرید تا تمامی گوشه ها بطور کامل گرد باشند) بکشید. این شکل را طوری زیر آیکون سکه تنظیم کنید که یک طرف شکل مشخص نباشدو در آخر آن را به جهت دلخواه بچرخوانید.
  9. روی لایه شکل جدید دو بار کلیک کنید، در پنجره باز شده Fill Opacity را بروی ۰ درصد قرار دهید و سپس گزینه Gradient Overlay را فعال کنید. در این قسمت یک گرادینت سیاه رنگ از ۱۰۰ درصد به ۰ درصد ایجاد کنید. زاویه لایه را با زاویه چرخش شکل هماهنگ کنید و با تغییر Opacity و Scale به شکل مورد پسند خود برسید.

گفتگوها

شما هم می توانید در گفتگوی این مطلب شرکت کنید

دوره های آموزشی یوکسیم