دوره های آموزشی یوکسیم

نصب وردپرس روی لوکال هاست با XAMPP How to install Wordpress on Xampp localhost

نصب وردپرس روی لوکال هاست با XAMPP
امتیاز: 5 از 3 رای
دریافت

آیا می خواهید یک وب سایت محلی روی کامپیوتر شخصی‌تان با استفاده از Xampp داشته باشید؟ نصب وردپرس روی لوکال هاست و کامپیوتر شخصی این امکان را می دهد که با محیط وردپرس آشنا شوید، پوسته ها و افزونه های وردپرس را امتحان کنید و توسعه وردپرس را فرا بگیرید. این کار بخصوص در بین طراحان و توسعه دهنگان وردپرس بسیار رایج است و به آنها این امکان را می دهد که بدون ایجاد یک وب سایت واقعی بر روی سرور آنلاین، وردپرس را تست کنند. در این آموزش شما را با نحوه ایجاد یک وبسایت وردپرسی محلی آشنا خواهیم کرد.

وب سایت های محلی فقط برای شما و در کامپیوتر شما قابل مشاهده هستند. شما می توانید پوسته ها و افزونه های مختلف را امتحان کرده، با قابلیت های آنها آشنا شوید و مفاهیم اصلی و اساسی وردپرس را فرا بگیرید. همچنین می توانید بروزرسانی های جدید افزونه ها را در آن نصب و بررسی کرده و سپس در وب سایت واقعی خود در فضای وب استفاد کنید.

نحوه راه اندازی لوکال هاست با Xampp

نحوه نصب وردپرس روی لوکال هاست با XAMPP :

 1. ابتدا بسته وردپرس را از طریق این لینک دانلود کرده، از حالت فشرده خارج کنید و فولدر wordpress را به مسیر C:\xampp\htdocs یا مسیر دیگری که نرم افزار XAMPP را نصب کرده اید انتقال دهید.
 2. نرم افزار Xampp را اجرا کرده و از طریق کنترل پنل آن، ماژول های Apache و MySQL را در آن فعال کنید (روی دکمه Start کلیک کنید).
 3. آدرس localhost/phpmyadmin را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کرده و اینتر کنید.
 4. از نوار کناری صفحه روی لینک New کلیک کرده، در صفحه بعدی و برای فیلد 
 5. آدرس localhost/wordpress را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کرده و اینتر کنید.
 6. در مرحله اول نصب، زبان را انتخاب کرده و روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.
 7. راهنما و اطلاعات مرحله بعدی را هم مطالعه کرده و روی دکمه “بزن بریم!” کلیک کنید.
 8. در مرحله بعد نام دیتابیسی که ساختید را وارد کنید، نام کاربری را root وارد کنید، رمز را خالی بگذارید. باقی فیلدها را بدون تغییر رها کرده و روی دکمه “فرستادن” کلیک کنید.
 9. وب سایت وردپرس لوکال شما نصب شده و آماده استفاده است.

گفتگوها

شما هم می توانید در گفتگوی این مطلب شرکت کنید

 1. پاسخ

  Elham24 مرداد 1398

  با سلام من قبلا یک سایت وردپرس نصب کرده ام الان میخواستم بیشتر از یدونه نصب کنم و هر چه ادرسمو میزنم خطای 404 می دهد باید چه کنم.
  ممنون

دوره های آموزشی یوکسیم